GÜNÜBİRLİK KAZDAĞI JEEP SAFARİ TURU-ZİRVE

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

Günübirlik Kazdağı Jeep Safari Turu-Zirve

 

 Hafta İçi Hergün Ayvalık Çıkışlı 

 

Program

Hayatın tüm kalabalığını bir süreliğine bırakarak zengin fauna ve florası yanında efsaneleri ile bilinen Kazdağıları destanlarının: 'Bin Pınar IDA’sına doğaya dokunmaya kendimizi dinlendirmeye gidiyoruz…

Sabah 10.00’da Akçay merkez ofisimizde buluşuyoruz. Land Rover Jeeplerimize binerek Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, antik çağlarda "İda Dağı" olarak anılan Kaz Dağı Biga yarımadasının en yüksek kütlesine doğru yola çıkıyoruz.

Kazdağı Milli Parkı’na girmeden tanıtım noktasında Kazdağları ve güzergâhımız hakkında bilgiler alıyor, Milli Park girişine ilerliyoruz. Yaklaşık 25 km’lik bir orman yolunda yukarı tırmandıkça doğal klima etkisini hissediyor ve ağaçların rüzgâr nedeniyle belli yönde kümelenmiş dallarında da doğal değişimi bizzat görüyoruz.

İlk durağımız Yayla Çeşme’ye vardığımızda efsanelere ‘bin pınar İDA’ olarak geçen Kazdağılarının berrak ve tatlı sularından içiyor, rehberimizden filmlere konu olan efsanelerden Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikâyesini dinliyoruz. Kısa bir yürüyüş ardından jeeplerimize tekrar binerek eşsiz bir manzarayı ayaklarımız altına seren Kapı mevkii ardından orman yangın gözetleme kulesine doğru devam ediyoruz. Sarp kayalıkların üstüne kurulu, kuş bakışı dağa hâkim olan bu noktada adeta bulutlar ülkesindesiniz... Zirveye adım adım yaklaşırken Kazdağları hakkındaki doğal, coğrafi ve tarihi bilgimiz ve dahası tatlı bir rüzgârın yüzümüzü okşayışı, oksijenin tüm vücudumuzu sarışıyla mutluluğumuz, huzurumuz katlanarak artıyor.

Bölgedeki birçok yere, şenliğe, festivale ve turumuza adını veren Sarıkız Efsanesinin geçtiğine inanılan noktaya Sarıkız Zirveye ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüşle çıktığımız Sarıkızın sembolik mezarının (türbesi) bulunduğu alanda Sarıkız efsanesini dinliyoruz. Edremit Körfezi’nin güzelliği altında dileklerimizi tuttuktan sonra Tozlu Yayla’ya öğle yemeği molası için geçiyoruz. Rüzgârın dokunuşuyla şıkırdayan yapraklar, ona eşlik eden kuşların huzur dolu doğa sesi içinde yemek sonrası isteyen misafirlerimizle Kazdağı köknarını görmek için kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz.

Yürüyüş sonrası doğaya dokunup kendimizi dinlediğimiz turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Dönüş yolunda Zeytinli Beldesi’nde çaylarımızı içiyor, ardından bir başka Tarya Tur programında buluşmak dileğiyle turumuzu tamamlıyoruz…

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmetler

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemeği (Covid-19 önlemleri doğrultusunda turlarımız yemeksiz olarak gerçekleşmektedir. Misafirlerimize kendi yiyeceklerini getirmelerini önermekteyiz.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
  25.09.2021175,00 TL-Taksitler »

  Yorumlar


  GÜNÜBİRLİK KAZDAĞI JEEP SAFARİ TURU-ZİRVE Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur satış esnasında koltuk numarası verilecektir ve koltuk değişimi olmayacaktır.
  • Araçlarımız içerisinde maske takmak zorunludur.
  • Araçlarımızda günde en az 3 kez ateş ölçümü yapılacaktır.
  • Araçlarımız içerisinde hijyen nedeniyle ikram yapılmayacaktır.
  • Araçlarımız hergün dezenfekte edilmektedir.
  • Araçlarımızda dezenfektan bulunmaktadır.
  • Misafirlerimiz tur satın alırken  HES kodu bildirmek zorundadır.
  • Gezi süresi Günübirliktir
  • Turumuz; Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
  • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Taryatur Group misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
  • Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez. (Covid 19 Önlemleri dahilinde yukarıdaki şartlar geçerlidir)  3 ve 4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir.
  • Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Taryatur Group kesinlikle sorumlu değildir.
  • Taryatur Group, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir.
  • Profesyonel Kokartlı Tur Rehberlerimiz gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır.
  • Konaklamalı turlarımızda; Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  • Tur Esnasında ve Araçta unutulan , Kaybolan eşyalarınızdan Acentemiz sorumlu değildir..
  • Bütün fiyatlara K.D.V dâhildir.
  • TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

   

   

  Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tipleri tayin edilir. Kişi sayısına göre araç değişikliği hakkı saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişi minibüs ile, 18-31 kişi küçük otobüs ile tur yapılacaktır. Kazdağları Jeep Safari turları LANDROVER 4x4 10' ar kişilik modifiyeli arazi araçları ile yapılmaktadır. Önde 2 koltuk arkada karşılıklı 4 koltuk toplamda 8 kişilik yer bulunmaktadır. MERCEDES SPRINTER 316 / 416 CDI 16/19+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, ABS, ASR, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD çalar. OTOKAR SULTAN COMFORT 27+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, ABS, ASR, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd çalar. WOLKSVAGEN CRAFTER 19+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, ABS, ASR, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd çalar.


  İptal Şartları

  TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.
  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.
  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.
  TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

   


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.